1. lékařská fakulta Univerzita Karlova 1. lékařská fakulta Univerzita Karlova Ústav všeobecného lékařství
04.11.2020

Výuka Informace

4. ročník

Ve 4. ročníku studia probíhá týdenní výuka formou přednášek, interaktivních seminářů, praktických cvičení a jednodenní stáže v ordinaci praktického lékaře. Výuka zahrnuje ve své náplni aspekty zdraví a nemoci v komunitním prostředí, charakteristiky primární péče a její spolupráce s péčí specializovanou, otázky kontinuální péče, domácí péče, péče o seniory, prevence a podpory zdraví, vztahu ke zdraví, otázky kvality života, péče o duševní zdraví, umění komunikace, popis rodiny a její role v péči o zdraví, postoje k sebepéči. Přednáška je věnována i otázce podmínek vzniku a řízení všeobecné praxe.
Účelem návštěvy školící praxe je seznámit se chodem ordinace a zúčastnit se poskytování běžné péče lékařem a sestrou. Fakultativní součástí stáže je návštěva vybraného pacienta v domácím prostředí.
Absolvování týdenního programu a splnění kritéria v zodpovězení otázek kontrolního testu je podmínkou udělení zápočtu.

 

6. ročník

Výuka v 6. ročníku spočívá v dvoutýdenní samostatné stáži v ordinaci praktického lékaře pro dospělé, kterou medici absolvují v ordinacích praktických lékařů pro dospělé - školitelů. Ústav nabízí na svých stránkách pražské školitele, ale studenti mohou absolvovat stáž u zvoleného školitele mimo Prahu. Pro tento případ si stáhněte informační dopis pro školitele.
Studenti plní zadané úkoly (výkony potřebné do log booku, výkony podle výkazu práce, psaná kasuistika z praxe, popis průběhu stáže) a po jejich splnění získávají na závěrečném semináři zápočet. Přehled zápočtových seminářů je vždy aktuálně dostupný na tomto webu.

 

 

 


počet zobrazení: 35897 poslední aktualizace: prichterova, 04.11.2020
Hodnocení: (hodnotilo 6 uživatelů) Kliknutím na tento odkaz upozorníte autora, že jeho článek už zřejmě není aktuální.